Posty w kategorii Aktualności

Sportowe dwa weekendy

Trzeciego i czwartego czerwca 2017 roku modelarze z Maut Leonardo przy Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu uczestniczyli w zawodach Pucharu Świata i Pucharu Polski Modeli Kosmicznych w Krakowie.

WIĘCEJ… »

Sukces modelarzy z MAUT Leonardo na Mistrzostwach Polski

Mistrzostwa Polski Modeli Szybowców Zdalnie Sterowanych Klasy F3K dla Juniorów zostały zdominowane przez modelarzy z MAUT Leonardo. Pierwsze miejsce zajął Eryk Halaburda, drugie Wojciech Koszelski zaś trzecie Przemysław Żurawski.

WIĘCEJ… »

Dni otwarte Funduszy Europejskich – warsztaty pokazowe

W dniu 19 maja 2017 r., zorganizowaliśmy w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich warsztaty pokazowe Młodzieżowej Akademii Umiejętności Technicznych “Leonardo”.

Puchar Polski Modeli Kosmicznych we Włocławku z sukcesem!!!

Modelarze z Młodzieżowej Akademii Umiejętności Technicznych „Leonardo” z Mielca rozpoczęli sezon zawodów modeli kosmicznych udziałem w Zawodach Pucharu Polski Modeli Kosmicznych, które odbyły się w dniach 27-30.04.2017 we Włocławku. Dla modelarzy reprezentujących Mieleckie Towarzystwo Rakietowe były to niezwykle ważne zawody – po ich zakończeniu Trener Kadry Narodowej Jerzy Boniecki podał skład reprezentacji na sierpniowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się również we Włocławku.

Na zawody wraz z trenerem Grzegorzem Goryczką wyruszyło sześciu modelarzy: Eryk Halaburda, Wojciech Koszelski, Mateusz Czerkies, Przemysław Żurawski, Andrzej Rusinowski, Kacper Krempa i czterech debiutantów: Karol Wójcik, Michał Dusza, Kornelia Goryczka i Jakub Kukiełka. Mielec reprezentowało również troje sędziów chronometrażystów. Sportowcy rywalizowali na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego, co było niezmiernie ważne dla przygotowań do Mistrzostw Europy.

W pierwszym dniu zawodów organizatorzy przegrali z pogodą – obfite opady nie pozwoliły rozegrać konkurencji. Zawodnicy spędzili ten dzień na spotkaniach z trenerem Kadry Narodowej i sędziami technicznymi. Omówiono zmiany w przepisach FAI odnoszące się dla modeli kosmicznych oraz ustalono taktykę na Mistrzostwa Europy.

Dobra pogoda w sobotę pozwoliła rozegrać cztery konkurencje. Pierwszą były rakietoplany klasyczne S4A. Są to niewielkie modele szybowców napędzanych silnikiem rakietowym, gdzie zawodnik musi uzyskać w trzech lotach jak najlepszy czas. Znakomicie powiodło się Karolowi Wójcikowi, który wygrał tę konkurencję i wspaniale otworzył nam zawody.

Następną konkurencją były modele rakiet z opadaniem wirowym S9A. Model rakiety po locie silnikowym ma opaść na wirującym śmigle. W tej konkurencji również modelarze walczą o jak najdłuższy czas lotu. I tu niestety się nie udało. Mimo pełnego zaangażowania konkurencję wygrali modelarze z Grudziądza i Krakowa. Mielczanie muszą dopracować jeszcze wiele elementów, aby zacząć się liczyć w tej konkurencji.

Następną konkurencją rozgrywaną już po południu były modele rakiet czasowych opadających po locie silnikowym na taśmie hamującej S6A. Znakomicie spisała się Kornelia Goryczka, która dzięki pomocy kolegów z drużyny wygrała tę konkurencję. Drugie miejsce zajął Marek Arasimowicz ze Świdnika, a na trzecim miejscu uplasował się trener Mielczan Grzegorz Goryczka.

Ostatnią konkurencją dnia były rakietoplany zdalnie sterowane S8D, w których startują tyko juniorzy.

Nie zawiódł Eryk Halaburda, który zajął ostatecznie drugie miejsce, a tuż za podium był Mateusz Czerkies. Eryk startował rezerwowym modelem, gdyż najlepszy model rozbił podczas regulacji i mieliśmy obawy czy rezerwowy model wytrzyma start.

Sobotę kończyliśmy w dobrych humorach.

W niedzielę przyszły w końcu nasze koronne konkurencje czyli modele rakiet kosmicznych S7 i rakietoplany zdalnie sterowane S8E/P.

Zarówno w pierwszej jak i w drugiej konkurencji modelarze walczyli o miejsca w reprezentacji na Mistrzostwa Europy.

W kategorii rakietoplanów do ścisłego finału weszło dwóch Mielczan: Andrzej Rusinowski i Eryk Halaburda. W finale polecieli koncertowo zajmując ostatecznie drugie i trzecie miejsce, ulegając tylko utytułowanemu Leszkowi Małmydze z Zielonej Góry.

Ostatnia konkurencja przyniosła nam również sukces w postaci drugiego miejsca Andrzeja Rusinowskiego i trzeciego miejsca Kacpra Krempy. Po zakończeniu zawodów odbyła się ceremonia wręczenia nagród i ogłoszenie składu reprezentacji na Mistrzostwa Europy.

Mielec w Mistrzostwach Europy Seniorów będą reprezentować: Andrzej Rusinowski, Bartosz Kaźmierski i Grzegorz Goryczka. W Mistrzostwach Europy Juniorów wezmą udział Wojciech Koszelski, Eryk Halaburda, Przemysław Żurawski i debiutant Kacper Krempa. Na ten moment udział zgłosiło dziesięć reprezentacji narodowych.

Dziękujemy Panu Prezydentowi Mielca Danielowi Kozdębie za sfinansowanie wyjazdu na zawody Pucharu Polski.

Grzegorz Goryczka

Zakończenie kursu „Zapis konstrukcji z elementami…”

21 kwietnia 2017 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu odbyło się zakończenie kolejnej edycji kursu: „ Zapis konstrukcji z elementami wspomagania projektowania 2D i 3D dla uczniów liceów”. Zajęcia odbywały się w ramach Młodzieżowej Akademii Umiejętności Technicznych „LEONARDO”, która od 2015 roku organizuje bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży.

WIĘCEJ… »

Rozpoczęli sezon z medalami Mistrzostw Polski

Modelarze z Młodzieżowej Akademii Umiejętności Technicznych „Leonardo” z Mielca rozpoczęli sezon udziałem w F3P Warsaw Challenge. Na tych niezwykle prestiżowych zawodach, podczas których spotykają się najbardziej utytułowani sportowcy z całego świata, mielczanin Bartosz Kaźmierski otrzymał dwa medale Mistrzostw Polski.

WIĘCEJ… »

Modelarze docenieni przez Prezydenta Miasta Mielca

Jak co roku, prezydent Mielca Daniel Kozdęba spotkał się z mieleckimi sportowcami, aby nagrodzić ich za działalność w minionym 2016 roku.

WIĘCEJ… »

SCRATCH – kreatywność i logika

Oferta programowa Młodzieżowej Akademii Umiejętność Technicznych „Leonardo” została w 2016 roku wzbogacona o nowe zajęcia pn. „SCRATCH – kreatywność i logika”, które mają na celu przybliżenie dzieciom idei programowania oraz rozbudzenie ich zainteresowań w tej materii.

WIĘCEJ… »

Wojciech Koszelski z Akademii „Leonardo” wśród najlepszych 10 Sportowców Mielca 2016

18 lutego 2017 r. odbyła się Gala Mieleckiego Sportu zorganizowana przez Tygodnik Regionalny Korso.

  WIĘCEJ… »

SCRATCH – kreatywność i logika

W celu zgłoszenia się do udziału w zajęciach „SCRATCH – kreatywność i logika” należy wypełnić formularz rekrutacyjny

WIĘCEJ… »