Posty w kategorii Aktualności

Rekrutacja na bezpłatne zajęcia pozalekcyjne

Rekrutacja do Młodzieżowej Akademii Umiejętności Technicznych LEONARDO działającej przy Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu, ul. Wojska Polskiego 2B rozpoczyna się 13 lutego 2018 r. (wtorek) od godziny 13:00. Rekrutacja będzie trwać do 22 lutego 2018 r., chyba że grupa zostanie wypełniona wcześniej. W zajęciach mogą brać udział uczniowie zamieszkujący lub uczący się na terenie powiatu mieleckiego. W przypadku wolnych miejsc w grupie możliwe jest przyjęcie słuchaczy w innym wieku niż wskazany w warunkach rekrutacji.

WIĘCEJ… »

Świętowali niepodległość z medalami

Modelarze z Młodzieżowej Akademii Umiejętności Technicznych „Leonardo” działającej przy Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu wzięli udział w Ogólnopolskich Niepodległościowych Zawodach Szybowców Zdalnie Sterowanych F3K zaliczanych do Pucharu Polski, które rozegrano w Krakowie. Podczas rywalizacji świetnie spisał się Eryk Halaburda, wyprzedzając zarówno zawodników juniorskich, jak i seniorów.

WIĘCEJ… »

Terminy zajęć w I półroczu roku szkolnego 2017/2018

Terminy zajęć w I półroczu roku szkolnego 2017/2018

WIĘCEJ… »

Sukces fotografów z MAUT „Leonardo”!

Marcin Myśliwiec oraz Michał Krawiec z Mielca otrzymali nagrody w konkursie fotograficznym „Fotoszopa. Krajobraz w spadku” organizowanym przez Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Obaj fotografowie są związani z Młodzieżową Akademią Umiejętności Technicznych „Leonardo” działającą przy Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu.

WIĘCEJ… »

MAUT LEONARDO – zajęcia

Zajęcia dla uczniów są bezpłatne, rozpoczynają się 15 września 2017 r. i odbywają się w każdy piątek od godziny 16:00 w Regionalnym Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania, Mielec ul. Wojska Polskiego 2B.

WIĘCEJ… »

Rekrutacja MAUT „LEONARDO”

Informujemy, że nie ma już wolnych miejsc na bezpłatne zajęcia pozalekcyjne w ramach Młodzieżowej Akademii Umiejętności Technicznych „LEONARDO”. Zapraszamy w przyszłym półroczu!

Modelarze podsumowują swoje sukcesy i dziękują za okazane im wsparcie

Modelarze na Mistrzostwach Europy Modeli Kosmicznych we Włocławku zdobyli kilkanaście medali. Spotkanie, które odbyło się 31 sierpnia 2017 r. w RCTNTW, było okazją do podziękowania wszystkim, którzy wspierają ich nie tylko podczas zawodów, ale przede wszystkim w bieżącej działalności.

WIĘCEJ… »

Mielczanie na podium Mistrzostw Europy!

Wojciech Koszelski pierwszy, a Kacper Krempa trzeci w kategorii S1A (rakiet wysokościowych). Model Wojtka osiągnął wysokość 413 metrów, co być może jest nowym rekordem Polski. Taki wynik nie byłby możliwy, gdyby nie genialne formy wykonane przez Sierosławscy Group.

Sportowe dwa weekendy

Trzeciego i czwartego czerwca 2017 roku modelarze z Maut Leonardo przy Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu uczestniczyli w zawodach Pucharu Świata i Pucharu Polski Modeli Kosmicznych w Krakowie.

WIĘCEJ… »

Sukces modelarzy z MAUT Leonardo na Mistrzostwach Polski

Mistrzostwa Polski Modeli Szybowców Zdalnie Sterowanych Klasy F3K dla Juniorów zostały zdominowane przez modelarzy z MAUT Leonardo. Pierwsze miejsce zajął Eryk Halaburda, drugie Wojciech Koszelski zaś trzecie Przemysław Żurawski.

WIĘCEJ… »